Технологія будівництва паркана (огорожі), з бутового каменю. Як зробити кам'яний паркан (огорожу) з каменю буту своїми руками. Як зробити фундамент для паркана. Як правильно зробити обробку каменю буту. Кладка з каменю. Як зробити розчин.      

Паркани огорожі
Технологія будівництва паркана (огорожі), з бутового каменю. Як зробити кам'яний паркан (огорожу) з каменю буту своїми руками. Як зробити фундамент для паркана. Як правильно зробити обробку каменю буту. Кладка з каменю. Як зробити розчин.Як зробити кам'яний паркан (огорожу) своїми руками. Натуральний природний камінь бут. Бутова кладка паркана. Як зробити розчин. Як правильно розшивати шви.
Технологія будівництва паркана (огорожі), з природнього бутового каменю, зображеного на фото.


Як зробити камяний паркан (огорожу) з натурального природнього каменю буту своїми руками.
Консультація від майстра: (096) 5177557 Андрій
  1. Як зробити фундамент для паркана (огорожі) з натурального природнього каменю буту.
  2. Як правильно зробити обробку каменю буту для огорожі (паркана).
  3. Кладка з природнього каменю буту (стовпчик).
  4. Кладка натурального каменю буту (прольот).
  5. Як правильно розшивати шви камяної огорожі (паркана).
  6. Як зробити розчин.
  7. Типи кладок які використовуються при будівництві паркана з натурального природнього каменю.
1. Фундамент для паркана (огорожі) з натурального природнього каменю.
Як і при спорудженні будинку - будівництво камяної огорожі починається з фундаменту. Копаємо траншею шириною 40 - 50 сантиметрів в залежності від ширини стовпчика і глибиною 60 - 80 см - на промерзання грунту. Фундамент не повинен перериватися, тобто там, де повинні бути ворота (брама) - бетон також заливають. Також бажано пролити в чотирьох - пяти місцях так звані "стакани". Фото 1
Це робиться для того, щоб камяний паркан не хилився на бік. Обовязково потрібно фундамент звязати арматурою, інакше огорожа з каменю буту може дати тріщину.
Потрібно добре виміряти відстань між камяними стовпчиками.Там де повинні бути вимурувані стовпчики - випускаємо арматуру. Це чотири прутики товщиною 12 - 14 мм. Фото 2 Якщо плануєте монтаж тяжких кованих воріт - тоді арматуру слід дати товщу.
Якщо потрібно - виставляємо під водяний рівень опалубку. Даємо фундаменту вистоятись 2 -3 неділі. Поливаємо його водою.

--> По даній темі Ви можете дати запитання <--
Запитань (14), Відповідей (15) Переглядів: (4562)
2. Як правильно зробити обробку каменю буту для огорожі (паркана).
Зараз буде опис , як потрібно обробляти природній камінь бут. Спочатку кращий камінь треба вибрати на стовпчики, гірший на лицеву сторону прольотів, а все, що залишилося спробуємо поставити на внутрішню сторону паркана. Так як камяний стовпчик має кут 90 градусів, то вибраний камінь також має мати прямий кут. Фото 3
Перш ж, ніж поставити натуральний камінь бут на розчин - зверху і знизу його краї треба зробити рівними. Для цього у нас є спеціальний молоток для обробки натурального каменю. Фото 4 Всі випуклості на лицевій стороні бутового каменю також треба сколоти. Якщо Ви бажаєте купити бутовий камінь, тоді заходіть в розділ: "Продаж каменю буту."

--> По даній темі Ви можете дати запитання <--
Запитань (4), Відповідей (4) Переглядів: (2776)
3. Кладка природнього каменю (стовпчик).
Щоб поставити рівно камяний паркан, треба натягнути нитку між його крайніми стовпчиками. Кутником виставляємо прямий кут. Олівцем проводимо лінію прямо на фундаменті. Якщо камяний стовпчик повинен бути 40 на 40, то між крайніми кутами природнього каменю виміряємо 40 см. Коли все виміряно і намічено - кладемо на розчин перший бутовий камінь. Фото 5 Прикладаємо рівень спочатку до однієї сторони стовпчика, добиваючись максимально вертикально вирівняти камінь. Якщо треба, то шплінтуємо його знизу. Саме так робимо і з другою стороною камяного стовпчика.

Щоб точно виставити камінь операцію проводять декілька разів. Ура! Перший кутовий бутовий камінь виствленний. Аналогічно виставляємо наступні три кути. Висота каменю може бути різною. Залишається заповнити серединки, або прогалини. Робиться це так: виміряємо ширину прогалини. Якщо наприклад ширина складає 10см, то віднімаємо 3см. Тепер підшукаємо тесаний камінь шириною 7см, а по півтора сантиметра залишимо на шви. (До речі шви в камяній кладці не повинні бути більше 2см. і менше 1.5см.). По висоті натуральний камінь повинен бути рівним з одним із кутових каменів. Якщо не вдається знайти потрібного розміру по висоті, тоді складаємо його з двох частин. Таким же чином заповнюємо всі чотири прогалини.

Шви повністю заповнюємо, а також з середини підмащуємо розчином. Залишаємо на деякий час, щоб все гарненько застигло і заливаємо всередину розчин. Знову ж таки після того як пристине бетон починаємо ставити наступний ряд тесаного каменю. Кладучи другий ряд треба обовязково робити перевязку швів. Камяна кладка є якісною тільки у тому випадку, коли попередній ряд повністю перевязується наступним, тобто коли шва немає над швом. Фото 6 Поцес бутової кладки постійно контролюємо за допомогою рівня. Відхилення не повинно бути не більше 1см на 2 метри висоти камяного стовпчика.

--> По даній темі Ви можете дати запитання <--
Запитань (2), Відповідей (2) Переглядів: (2111)
4. Кладка натурального каменю (прольот).
Після того, як стовпчики буде вимурувано - приступаємо до кладки прольота камяного паркана. Так як стовпчик має ширину 40см, а прольот 30см, то нам потрібно змістити прольот на 5см з обох сторін всередину відносно стовпчика.
Виставляємо під рівень крайній камінь прольота. Аналогічно ставимо камінь з дугої сторони. Між крайніми каменями натягуємо нитку. І під нитку кладемо ряди прольота.
Перевзку каменю огорожі треба робити обовзково, так щоб шви між собою не cпівпадали. Каміння верхнього ряду треба підбирати по розміру, щоб рівно вивести вехню лінію ряду.

--> По даній темі Ви можете дати запитання <--
Запитань (3), Відповідей (3) Переглядів: (2369)
5. Як правильно розшивати шви камяної огорожі (паркана).
Шви можна розшивати не глибоко і глибоко. Глибока розшивка робить камяну кладку обємною, тому візуально виглядає кращою.
Щоб розшити шви огорожі глибоко нам потрібні такі інструменти: чистик, дротяна щітка, куски поролону. Чистик можна зробити самому. Беремо полосу товщиною 3 - 4 мм. Довжина повинна бути зручною на руку, десь сантиметрів 15, а ширина 2 - 2.5. На кінці полоси робимо зуб шириню 1см і висотою 2см. Повинен получитись ось такий інструмент. Фото 7
Коли розчин застигне ( 3 - 4 години ), але не треба відтягувати на дуже довгий час, бо чим твердіший розчин, тим тяжче буде зачищати шви камяної кладки. Дротяною щіткою чистимо камінь паркана від залишків розчину, а також шви. Щітка повинна бути плоскою, а не прямокутною. Фото 8
Після цього чистиком робимо канавки в швах глибиною від 1см до 2см. Канавки повинні бути прямокутної форми, а не скруглені. Фото9
Все акуратно зачистивши беремо кусок поролону і починаємо мити камінь і шви від залишків розчину.

--> По даній темі Ви можете дати запитання <--
Запитань (7), Відповідей (7) Переглядів: (2817)
6. Як зробити розчин.
Для будівництва паркана (огорожі) з натурального природнього каменю буту ми робимо розчин в таких пропорціях: три відра піску, відро цементу і чверть відра клею для вязкості. Все гарненько перемішуємо насухо.
Набираємо трошки більше половини відра і заливаємо водою. Міксером гарно вимішуємо. Розчин для камяного бутового паркана готовий.

--> По даній темі Ви можете дати запитання <--
Запитань (17), Відповідей (15) Переглядів: (4180)
Переглядів: 20365

   Забор © 2009-2011   Хожай Костя