Бутова кладка. Дика кладка. Римська кладка. Тесова кладка. Типи кам'яної кладки (бут).      

Паркани огорожі
Бутова кладка. Дика кладка. Римська кладка. Тесова кладка. Типи кам'яної кладки (бут).Як зробити кам'яний паркан (огорожу) своїми руками. Натуральний природний камінь бут. Бутова кладка паркана. Як зробити розчин. Як правильно розшивати шви.
Три типи кладки, які використовують при будівництві паркану з бутового каменю:
1. Бутова кладка, або "дика" кладка.
Бутовою "дикою" називають кладку каменю неправильної форми, який звязаний між собою цементним розчином. Фото 1
Як правило, камінь обробляється мінімально - молотком і зубилом. Тобто каменю буту надається більш правильна форма, в основному, щоб підігнати до іншого каменю з мінімальними швами між ними. При бутовій кладці використовується камінь різних розмірів і відтінків. При муруванні наступного ряду каменю, всі шви попереднього ряду треба перекривати. Тільки така камяна кладка є якісна.

Як правило, матеріал кращої якості використовують з лицьового боку паркану, але в процесі перевезення і обробки залишається багато битого каменю (не викидати ж камінь), тому майстри застосовують "дику" кладку з внутрішньої сторони огорожі. Бутова кладка використовується не тільки для будівництва паркану, її застосовують, при зведенні цоколів будинків, підпірних стінок, водоспадів, альтанок і в ландшафтному дизайні. Якщо Ви бажаєте купити бутовий камінь, заходьте в розділ: "Продаж каменю буту."

2. Тесова кладка (традиційна).
Тесовою ми називаємо кладку з бутового каменю правильної форми (паралелограма,або трапеції), у якого є дві паралельні сторони. Фото 2
Лицьова поверхя каменю може бути "рвана", або гладка. Тесова кладка використовується нами для муруваня лицьової сторони огорожі - для цього спочатку необхідно відібрати природній камінь кращої фоми і якості. Камінь який залишився йде на мурування внутрішньої сторони.
3. Покращена тесова кладка "римська кладка".
Відмінність покращеної тесової кладки в набагато якіснішій обробці природнього каменю. Фото 3
Майстри придають бутовому каменю форми прямокутника, або квадрата з прямими кутами. Така кладка використовується нами для муруваня стовпчиків та лицьової сторони паркана. В покращеній кладці шви тільки вертикальні або горизонтальні. Друга відмінність, в тому, що при в покращеній тесовій кладці переважає природній камінь прямокутної форми, де довжина набагато перевищує ширину. Такі камені (заготовки) ми називаемо "олівці". Наші майстри самі їдуть в карєр, щоб заготовити якісний матеріал. Покращену кладку виконують тільки досвідчені спеціалісти, які вчилися за кордоном.

--> По даній темі Ви можете дати запитання <--
Запитань (4), Відповідей (5) Переглядів: (2322)
Переглядів: 9682

   Забор © 2009-2011   Хожай Костя