Паркани огорожі
Як зробити підпорну стінку з річкового каменю своїми руками.Як зробити кам'яний паркан (огорожу) своїми руками. Натуральний природний камінь бут. Бутова кладка паркана. Як зробити розчин. Як правильно розшивати шви.
Як зробити підпорну стінку з коленого річкового каменю своїми руками.Підпорна стінка з коленого річкового каменю.
Консультація від майстра: (096) 5177557 Андрій

Підпорні стінки несуть як практичну функцію утримання від зсувів землі, при сильних перепадах рівня ландшафту, так і естетичну - для квітників, які розміщені в різних рівнях. Для мурування підпорної стіни підійде практично любий природний камінь. Та щоб стінка виглядала красиво і неповторно, для будівництва треба використовувати вручну оброблений камінь.

Вага каменю, який використовується при спорудженні і який потрібно розколоти - від 5 до 70 кілограм. Існують такі правила: якщо підпорна стінка має висоту 50см, то краще в камяній кладці дивиться дрібніший камінь. В кладці повинно бути не менше як три ряди каменю. Якщо підпорна стінка більша 50см, то в кладці крупніше каміння дивиться краще. Щоб кольорова гама не була одноманітною, в камяну кладку дають вставки з червоного, чорного, жовтого каменю. На прикладі коленого річкового каменю я опишу технологію спорудження підпорної стіни.

1. Підготовка основи.
2. Який потрібен інструмент для обробки річкового каменю.
3. Як правильно розколоти і обробляти камінь.
4. Заливка фундаменту.
5. Мурування коленого каменю.
6. Фото підпорних стінок.
1. Підготовка основи.
Спочатку нам потрібно розмітити, де повинна бути стінка , її висоту та товщину. Зробивши необхідні заміри, забиваємо в землю кілки і натягуємо нитку або жилку. Штиховою лопатою збираємо лишню землю. Фото 1 . Прокопуємо траншею шириною 40-50см і глибиною на промерзання грунту 60-80см. Щоб підпорну стінку не вивернуло, - прокопуємо в землі так званий "стакан".
2. Який потрібен інструмент для обробки річкового каменю.
Для обробки любого виду каменю необхідні такі інструменти:

Великий колун для каменю. Фото 2 Колун має з однієї сторони ударну загострену частину у вигляді клина, якою саме робиться розкол. Цей інструмент вкористовується тільки для розколювання крупного річкового каменю, так як має велику вагу. Він зроблений з інструментальної сталі. Має високу твердість. В продажі такого інструменту не найдеш ( можна зробити самому, або заказати в коваля). Колись я бачив саморобний колун в одного майстра - він приварив до кувалди "камазівську" піввісь, зробивши її клином.

Малий колун. Фото. Використовується для більш тонкої обробки каменю. Його вага повинна бути такою, щоб ним було зручно працювати довгий період часу. Колун також повинен бути з твердої сталі, щоб при розколюванні каменю не "сідала" його ударна частина (клин).

2-3 молотки різної ваги . Використовуються як допоміжні інструменти до колунів. Інколи потрібне для обробки каменю - зубило. Також "болгарка" з алмазним кругом.

3. Як правильно колоти і обробляти річковий камінь (валун).
Для підпорної стінки річковий камінь розколюють на дві частини. Для того, щоб рівно розколоти камінь, можна провести на ньому лінію маркером, олівцем або уявну лінію. По цій лінії навкруги каменю починаємо наносити легкі удари великим колуном, або молотком по зубилу. Проходимо ударами навколо каменю два або три рази. Кожного проходу посилюємо удари. Потім одним - двома сильними ударами колуна розколюємо камінь на дві частини.

Таким способом колений камінь має рівну колену поверхню. Цю рівну колену поверхню каменю кладуть на лицеву сторону підпорої стінки. Так як лицева поверхня каменю має округлу або овальну форму, її обколюють малим колуном підганяючи до форми сусідніх каменів так, щоб шов між камінням був якнайменший (не більше 2см).

Краще в кладці підпорної стінки дивиться "рваний" камінь. Він додає камяній кладці необхідного обєму. Розколену навпіл половинку додатково обробляємо - край каменю по всій довжині потрібно сколоти, роблячи "рваною". Тобто лицева поверхня повинна бути не гладкою, а утворювати виступи і впадини. І чим більша рельєфність лицевої поверхні, тим кладка підпорної стінки візуально краще дивиться. Така техніка потребує великого досвіду і терпіння.

Камінь кладемо коленою стороною від нас (назовні, так як ріжемо ковбасу) і малим колуном відколюємо шматки (до 2см) по колу каменю. Фото. Так необхідно сколоти весь камінь, що піде на підпорну стінку. Щоб зробити "рваний" камінь, необхідна додаткова обробка, витрачається більше часу, в результаті "рвана" кладка коштує дорожче.

4. Заливка фундаменту.
Коли підготовчі роботи проведено - заливаємо бетон. Щоб фундамент під стінкою не тріснув, обовязково звязуємо його арматурою. Підійде арматура діаметром 10 -14мм. Також з бетону потрібно випустити декілька прутиків арматури довжиною 15-20см, для того , щоб звязати основу фундаменту з кладкою каменю. Фото 3 Бетон заливаємо до нульового рівеня ( в рівень з землею лицевої сторони). Даємо фундаменту вижити. Опісля робимо ізоляцію між землею і майбутньою підпорною стінкою. Ізоляцією може бути рубероїд, або поліетиленова плівка.
5. Мурування ряду коленого каменю.
Щоб ряди каменю йшли рівно, потрібно забити в землю дві направляючі планки, (виставиши під водяний рівень), між якими натягують нитку. Фото 4 На цементний розчин кладемо перший ряд коленого каменю. Фото 5 Перевіряємо якість владки по натягнутій нитці. Шви між каменями не повинні перевищувати 2см.

Наступним рядом перекриваємо всі шви попередньо горяду. Фото 6 Камінь обовязково треба підбирати і піганяти один до другого обробляючи молотком. Таким чином муруємо наступні ряди, перевязуючи шви кладки і контролюючи по нитці рівність ряду. Заливати бетон всередину підпорної стінки можна після підсихання швів кладки, бо інакше розчин може зруйнувати (розтиснути) кладку. Фото 7 Фото 6 Розчин потрібно робити не дуже рідким. Заливати можна кожен ряд окремо, а можна вимурувавши всю стінку.

Коли прводиться заливка бетону всередину стінки, лицеву сторону каменю необхідно накрити поліетиленовою плівкою, щоб на рвану поверхню каменю не попадав цементний розчин (він дуже погано змивається з рваного каменю).

6. Мурування кута коленого каменю.
Щоб вимурувати напівкруглий кут підпорної стінки, знадобиться неабияке вміння. Спершу потрібно зробити шаблон майбутнього скругленого кута з ДВП. На фотографії шаблон зображений у верхньому правому куті на поліетилені. Фото 8 Беремо половинку каменю, прикладаємо до нього шаблон і маркером відмічаємо напівкруглу лінію. По цій лінії потрібно сколоти камінь, придавши йому напівкруглу форму. Обробивши в такий спосіб декілька каменів, починаємо класти перший ряд кута підпорної стінки. Рівняємо всі камені ряду також під шаблон. Наступним рядом процедуру повторюємо, слідкуючи, щоб шви кладки були перекриті. Фото 9
--> По даній темі Ви можете дати запитання <--
Запитань (4), Відповідей (0) Переглядів: (2235)
Переглядів:

   Фото кам'яних підпорних стінок

Забор © 2009-2011   Хожай Костя